Черкащини славетні імена

ЮРІЙ ІЛЛЄНКО НАРОДИВСЯ В ЧЕРКАСАХ

1-21-09У фільмах Юрія Іллєнка Захід відкрив для себе невідомого режисера і невідому до того національну школу. Постать нашого земляка у загальній культурі України стоїть дуже високо. Зарубіжні митці цінували Юрія Герасимовича. Польський режисер Кшиштоф Зінуссі, зустрічаючись з українськими кінематографістами, сказав: “Для мене українське  національне кіно визначається іменем Юрія Іллєнка”. Знамениті митці світу часто говорили українцям: “У вас є Юрій Іллєнко”. Себто нічого бідкатися, принижуватися, панікувати, коли є такі таланти зі світовим ім’ям. Митець увійшов до списку ЮНЕСКО “100 найкращих режисерів світу”.

Детальніше...
 

 ІВАН ГАРКУША – БІЛОРУСЬКИЙ АКАДЕМІК З ГОРОДИЩА

1

29 квітня виповнилося 115 років з дня народження Івана Феодосійовича Гаркуші (1896 – 1970) – вченого-ґрунтознавця, академіка Академії наук  БРСР. Сьогодні його ім’я майже невідоме широкому загалу, а ось для спеціалістів з ґрунтознавства він донині є незаперечним авторитетом. Його книги і підручники є в багатьох бібліотеках світу, в електронних каталогах, на них роблять посилання сучасні дослідники-науковці. А починався складний і важкий шлях в науку з містечка Городище…

Детальніше...
 
 ПОЛКОВОДЕЦЬ ІВАН ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ
(у спогадах сучасників)

1.1

Ім’я українця Івана Даниловича Черняховського відомо далеко за межами нашої Батьківщини. Він належав до тих військових діячів, котрі зробили вагомий внесок до скарбниці військового мистецтва, а його феєричний злет від командира дивізії до командувача фронтом під час Великої Вітчизняної війни взагалі не має аналогів в вітчизняній військовій практиці. Адже Іван Данилович Черняховський є наймолодшим командувачем фронтом за всю історію Червоної Армії. Принагідно наголосити, що стрімкий кар’єрний злет І.Д. Черняховського став можливим за рахунок його неабияких здібностей та професійного ставлення до своїх обов’язків.

Детальніше...
 

 СВІТОВА ВЕЛИЧ АГАТАНГЕЛА КРИМСЬКОГО

1Далеко не всі читачі знають, чому Агатангел Юхимович вважав Звенигородщину своєю малою батьківщиною.  Він народився 15 січня 1871 року в місті Володимир-Волинськи й, що на Волині. Родина його походить із старовинного татарського роду, який проживав у Бахчисараї. Так склалися обставини, які змусили предків академіка перебратися до Білорусії, а його батьків, ще до народження сина, переїхати до міста Володимир-Волинський. Проте через декілька місяців сім’я переїздить із Волині до Звенигородки і ця зміна була знаковою. У цей період батько Агатангела за видання підручника з географії отримав солідний гонорар, за який побудував будинок у місті Звенигородці. Тут і пройшли дитячі роки майбутнього вченого.

Детальніше...
 
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ Богдан (Зиновій) Михайлович

khmelnickiyНародився 27 грудня 1595 року на хуторі Суботів (нині село Чигиринського району Черкаської області). Спочатку навчався вдома, а потім батько послав його в Галичину до єзуїтського колегіуму, де опанував кілька мов, знайшов друзів, серед яких був і майбутній київський митрополит Петро Могила. З юнацьких літ пройшов школу козацтва на Запорозькій Січі. В 1648 році підняв всенародне повстання, яке переросло у національно-визвольну війну. Гетьман Війська Запорозького з 1648 року, державний діяч, полководець, засновник козацько-гетьманської держави.. Помер 27 липня 1657 року в Чигирині. Був похований 23 серпня 1657 року в Іллінській церкві у Суботові.
Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12НаступнаКінець»

Сторінка 2 з 2