Черкащини славетні імена

НАШ ШІСТДЕСЯТНИК – ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО

(1935 – 1963)

21 11 2014 01Були складні повоєнні роки. Перша ейфорія від перемоги швидко минула. Треба було приступати до відбудови  народного господарства. Міста і села України лежали в руїнах. Праця до втоми, думки про хліб насущний не виходили з голови. У 1947 знову зазнали голодування. Підлітки швидко ставали дорослими – і в душах і в діях. А заразом треба було і вчитися, бо ж країна потребувала не тільки роботящих, а й освічених кадрів. Багато ж чоловіків і юнаків не повернулися з війни.

Детальніше...
 

ЯКІВ БРЮХОВЕЦЬКИЙ ТА ЙОГО ДИВО КЕРАМІКА

Кераміку або гончарне виробництво відкрила людина новокам’яного віку, яка жила в печерах. Важко сказати, який матеріал зробив більший внесок у розвиток людської цивілізації, аніж звичайна глина. Випалена ж глина або кераміка може безпідставно вважатися і найдавнішим штучним матеріалом в історії людства. Недарма ім’я першої людини – Адам – означає «зроблений з глини». Найдавніша відома нам бібліотека – з глини також, а в Месопотамії з глини виготовляли навіть цвяхи.

Детальніше...
 

СВЯТИТЕЛЬ ЛУКА (В.Ф. ВОЙНО-ЯСЕНЕЦЬКИЙ) – ЗЦІЛЮВАЧ ДУШІ І ТІЛА

Ця непересічна постать гармонійно поєднала в собі дві іпостасі, об’єднані поняттям «святий». З одного боку, він вершив святу справу зцілення хворих і поранених, ставши вченим-медиком зі світовим ім’ям. З іншого і паралельно з першим – самовіддано й беззавітно пропагував слово Боже, жертовно служив православ’ю, мужньо зносив пекельні муки владних переслідувань і зрештою був причислений до сонму святих. Це Валентин Феліксович Войно-Ясенецький – медичне світило з професорським званням, він же – святитель Лука, архієпископ Сімферопольський і Кримський.

Детальніше...
 

ВИДАТНИЙ ХІРУРГ ОЛЕКСІЙ КОЛОМИЙЧЕНКО

 

 

1 03 04 2013         Видатний український лікар-отоларинголог, доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АН УРСР, лауреат Ленінської премії Коломійченко Олексій Сидорович – засновник і багаторічний директор Київського науково-дослідного Інституту отоларингології Академії медичних наук України.

         Олексій Сидорович – наш земляк, народився 30 березня 1898 року у місті Шпола у багатодітній сім’ї. Із 13 дітей в сім’ї, вижило 10 –  п’ять хлопців і п’ятеро дівчаток. Олексій був найменшою дитиною. Хлопець ріс міцним, допитливим, дуже товариським і веселим. Вільний час він любив проводити у лісі і на риболовлі. Це захоплення збереглося у Олексія на все життя.

Детальніше...
 

Володимир Артеменко – ,,прометей” української кінодокументалістики

5__2012_-_18 грудня 2011 року минула третя роковина від дня, коли відійшов у вічність наш талановитий земляк Володимир Микитович Артеменко (1936 – 2008) – професійний актор та режисер театру, кіно і телебачення, заслужений діяч мистецтв України (2000), лауреат Республіканської премії ім. Я. Галана (1984), лауреат премії фонду Тараса Шевченка (1995), багаторазовий переможець різних кіно- і телефестивалів. Володимир Артеменко ввійшов в історію українського мистецтва як неперевершений режисер-кінодокументаліст. Його творчий шлях до визнання був складним і не легким, але й творчі здобутки доволі вагомі – 72 документальні і художні фільми, кіножурнали і відеоролики.

Детальніше...
 

ІВАН ПІДДУБНИЙ – СИЛА УКРАЇНИ

2-13-10

Йшов 1905 рік. До столиці Франції Парижа на чемпіонат світу з класичної боротьби з усіх-усюд з'їжджались атлети. Паризький зал „Фолі Бержер” не міг вмістити всіх бажаючих подивитись незвичайні змагання незвичайних людей – людей-велетів, богатирів і по силі тіла, і по силі духу. Серед 140 атлетів – учасників світових змагань був і він, український велет, нащадок славного козацького роду – Іван Піддубний, 34-річний, кремезний і статний, міцний як дуб чоловік, в якому органічно поєднувались фізична досконалість і, як показали змагання, високий спортивний стиль.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 2