Краєзнавчі новини

ЗВЕРНЕННЯ ДО КРАЄЗНАВЦІВ, ГРОМАДСЬКОСТІ УКРАЇНИ

Дорогі співвітчизники!

В 2014 році виповнюється 200 років від дня народження видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, життя і творчість якого справила визначальний вплив на історію і державотворення України. Неоцінимим є його внесок у розвиток української культури.

Детальніше...
 

ЗЇЗД МУЗЕЙНИХ ПРАЦІВНИКІВ УКРАЇНИ

В Черкаському обласному краєзнавчому музеї 10 – 13 вересня проходив з’їзд музейних працівників України, в якому взяли участь понад 70 працівників музейних установ Черкащини та України.

Детальніше...
 

ПЛЕНУМ ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КРАЄЗНАВЦІВ УКРАЇНИ

29 травня 2012 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбувся урочистий пленум Правління Національної спілки краєзнавців України, присвячений 85-річчю виходу в світ першого номера журналу ,,Краєзнавство”.

Наприкінці травня 1925 року в Харкові Перша Всеукраїнська конференція краєзнавства, яка, створивши  Український комітет краєзнавства (УКК), поклала початок організаційному об’єднанню українського краєзнавства.

Детальніше...
 

ЮВІЛЕЙ М.В. ПРИЛІПКО

22__2012__-_1У ці теплі травневі дні виповнилося 75 років від дня народження відомого краєзнавця і громадського діяча Марії Василівни ПРИЛІПКО.

Народилася Марія Василівна 23 травня 1937 року в селянській родині у селі Малі Канівці Чорнобаївського  району Черкаської області. Після закінчення історичного факультету Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка впродовж багатьох років працювала на педагогічній роботі – учителем Великобурімської, Великоканівецької, директором Малоканівецької та Красенівської загальноосвітніх шкіл Чорнобаївського району, інспектором районного відділу народної освіти, секретарем парткому радгоспу імені  Комінтерну.

Детальніше...
 

На сайті ,,Краєзнавча Черкащина – стотисячний відвідувач

На початку 2011 року в мережі Інтернет почав діяти створений  за сприяння Черкаської обласної ради веб-сайт Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Всі бажаючі, передусім вчителі, студенти, учні отримали можливість знаходити тут інформацію про історію рідного краю від найдавніших часів до сьогодення, визначні події і явища, що відбувалися на його території, життя і діяльність відомих людей Черкащини.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня31323334353637383940НаступнаКінець»

Сторінка 39 з 48