Краєзнавчі новини

КРАЄЗНАВЧІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ВИДАТНОМУ ХІРУРГУ

 

26 березня 2013 року у Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулися краєзнавчі читання, присвячені 115-річчю від дня народження видатного українського хірурга, вченого отоларинголога Олексію Сидоровичу Коломійченка, уродженця міста Шпола.

Детальніше...
 

Шевченківський захід в технологічному університеті

 

За активної участі первинного осередку Національної спілки краєзнавців України в Черкаському державному технологічному університеті проведено літературно-художній захід ,,Вінок Великому Кобзареві”, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.

Детальніше...
 

На Чорнобаївщині пишеться історія кожного села

Понад 40 років тому, в 1972 році, завдяки зусиллям і громадянській позиції видатного державного і громадського діяча Петра Тимофійовича Тронька було завершене видання 26-томної праці з історії міст і сіл України. Цим фундаментальним виданням, до підготовки якого були залучені науковці і громадські дослідники України, в тому числі і Черкащини, вперше у світовій практиці започатковано написання історії усіх населених пунктів окремо взятої держави.

Детальніше...
 

Зустріч голови НСКУ з науковцями Черкас

 

В Черкасах 12 березня голова Національної спілки краєзнавців України, член-кореспондент НАН України О.П. Реєнт зустрівся з викладачами вищих навчальних закладів обласного центру – членами НСКУ. Під час зустрічі обговорено питання роботи первинних осередків ЧНУ імені Богдана Хмельницького та ЧДТУ, акцентовано увагу на участі науковців університетів в розгортанні краєзнавчих досліджень.

Детальніше...
 

КРАЄЗНАВЧІ КОНКУРСИ ШКОЛЯРІВ

 

Конкурс МАН України

 

Лютий місяць виявився багатим на краєзнавчі конкурси. Найголовнішим серед них став заключний етап обласного конкурсу науково-дослідних робіт учнів – членів Малої академії наук України (МАН України) в секції ,,Історичне краєзнавство”, до якого були допущені переможці міських та районних конкурсів. Конкурс проходив в навчально-науковому інституті історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня31323334353637383940НаступнаКінець»

Сторінка 37 з 48