У державному навчальному закладі «Черкаське вище професійне училище» відбулася зустріч члена НСКУ, кандидата історичних наук Т.М. Курінної з учнями та викладачами цього закладу. Дослідниця – автор близько 50 наукових і науково-методичних праць з історії України, державного управління, педагогіки. Вона презентувала свої книги «Благодійна діяльність та її вплив на розвиток освіти, просвіти, духовності в Україні» та «Топоніми Млієва: історичний аспект».
Остання книга підготовлена Т.М. Курінною на основі зібраних та опрацьованих нею краєзнавчих матеріалів та спогадів односельчан. В ній розкривається історичний аспект топонімів рідного села Мліїв (Городищенський район) – назв хуторів, кутків, урочищ, долин та інших власних географічних назв, які ще й нині побутують у селі, зокрема, й назви самого поселення. Виступ Т.М. Курінної викликав інтерес у присутніх.
Присутня на зустрічі заступник директора з виховної роботи І. Галіберенко наголосила на важливості знань про рідний край як важливого засобу патріотичного виховання. Зустріч з членом НСКУ Т.М. Курінною та інші заходи краєзнавчого спрямування в училищі – тому підтвердження.


|
|
ВСТАНОВЛЕНО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ І.С.ГОРОДИНЦЮ
В Драбівському районі всіляко підтримують розвиток краєзнавства і людей, які займаються цією суспільно значимою і патріотичною справою, досліджуючи та популяризуючи історію рідного краю. Не забувають на Драбівщині і краєзнавців, які були літописцями своєї малої батьківщини в минулому.
Серед тих, хто присвятив своє життя краєзнавству – Іван Сергійович Городинець (1927 – 2014) із села Безпальче. Він створив і впродовж багатьох років очолював один із кращих на Черкащині сільський музей, удостоєний високого звання «Заслужений учитель України». Своєю невтомною пошуковою працею він зібрав і повернув з небуття багато безцінних історико-культурних пам’яток, опублікував велику кількість статей у періодичних виданнях та пресі.
Головною справою усього життя для нього став пошук відомостей про односельчан, які загинули в горнилі війн і революцій, під час голодоморів і політичних репресій, працювали і ростили дітей. Наслідком його невтомних краєзнавчих пошуків стала видана у 1994 році «Книга пам’яті села Безпальче» – один із перших в Україні біографічних літописів українського села. У книзі вміщено інформацію про долі сотень односельчан від початку і до кінця ХХ століття.
|
Детальніше...
|
Миколі Івановичу БОРЩУ – 75!

У ці осінні дні виповнюється 75 років від дня народження відомого краєзнавця Миколи Івановича Борща. Впродовж багатьох років свій щедрий краєзнавчий та літературний доробок ювіляр присвячує славній історії і щирим душею людям Черкащини. Його краєзнавчі розвідки і поетичні твори виховують у молодого покоління патріотизм, любов до рідного краю і повагу до культурних надбань українського народу.
З приємністю відзначаємо, що до свого рубіжного ювілею Микола Іванович Борщ підійшов збагаченим життєвою мудрістю, з вагомими здобутками на краєзнавчій та письменницькій ниві. Як завжди, йому притаманні такі риси як людяність, чесне і сумлінне ставлення до свого обов’язку.
Вийшовши з простої селянської родини, він змалечку пізнав усі труднощі життя свого покоління, працював в рідному селі, служив в армії, здобував освіту, вчителював, працював в пам’яткоохоронній та культурно-освітній сфері.
Останні 15 років М.І. Борщ трудиться в обласному краєзнавчому музеї і виконує відповідальне громадське доручення заступника голови правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Саме тут у цікавих і змістовних заходах, в літературних творах і виступах в пресі сповна розкрився організаторський і творчий потенціал ювіляра.
Микола Іванович Борщ робить вагомий внесок у вдячну і суспільно значиму справу виховання у молодого покоління патріотизму, любові до рідного краю і поваги до історико-культурних надбань українського народу.
З нагоди ювілею, від краєзнавців Черкащини прийміть, дорогий наш ювіляре, щирі вітання і побажання успіхів у праці на благо України. Нехай Ваш дім завжди повниться щастям, а Ви живіть любов’ю та шаною рідних і друзів.
Щиро вітаючи Миколу Івановича з ювілеєм, висловлюємо вдячність за подвижницьку громадську роботу, зичимо міцного здоров’я й творчої наснаги.
Правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України |
КРАЄЗНАВЦІ ЛИСЯНЩИНИ ПРО МИНУЛЕ І НАСУЩНЕ |
У червні нинішнього року в Лисянці відбулося засідання координаційної ради з питань краєзнавства, що діє при районних органах влади. На захід було запрошено краєзнавців району, вчителів, бібліотекарів, усіх зацікавлених.
Вели засідання заступник голови Лисянської районної ради Ярослав Попко та голова Лисянської районної організації «Витоки» НСКУ, доктор історичних наук, професор Володимир Щербатюк. У засіданні взяли участь: письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Василь Шкляр; кандидат юридичних наук, доцент, член НСКУ Юрій Сокур; кандидат філологічних наук, професор, член НСКУ Тетяна Конончук;, кандидат історичних наук, доцент Юрій Митрофаненко; голова Лисянської районної організації ВО «Свобода» Сергій Іщенко,; голова Лисянського козацького товариства ГО «Українське реєстрове козацтво» та голова Лисянської районної організації Товариства сприяння обороні (ТСО) України, член НСКУ Василь Коряк, та інші.

Учасники засідання біля районної ради. Зліва направо: С. Іщенко, В. Коряк, В. Щербатюк, Т. Конончук, Ю. Сокур, М. Лаврега, Ю. Митрофаненко
|
Детальніше...
|

З Днем Незалежності!
Сердечно вітаємо краєзнавців, усіх черкащан і гостей краю з Днем Незалежності України! Ця дата для кожного з нас уособлює торжество правди та історичної справедливості, адже наш народ віками прагнув до власної державності.
Українці завжди мужньо боронили рідну землю, відстоювали людську гідність та право на вільний вибір. І нині Україна переживає складні часи. Ствердивши у 1991 році незалежність своєї держави, ми змушені відстоювати її суверенітет і територіальну цілісність в неоголошеній та підступній війні.
Бажаємо краєзнавцям – справжнім патріотам рідного краю і держави, усім, для кого відродження історичної пам’яті і збереження культурної спадщини Черкащини стало справжнім покликанням і метою життя, міцного здоров’я, щедрої долі, сили і наснаги в усіх добрих справах.
Впевнені, що разом ми здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності нашої держави.
Президія правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України |
|
|
|
|
Сторінка 35 з 54 |