Краєзнавчі новини

ЛИСЯНЩИНА: Шевченків край має обєднувати Україну

Група краєзнавців Лисянщини разом з науковцями Києва взяли участь у заходах патріотично-виховного спрямування, що відбулися 4 липня 2014 року у Шевченковому краю – Лисянці, Звенигородці, селях Шевченковому та Моринцях. Вони проходили під гаслом зміцнення єдності України і присвячувалися 200‑річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Зокрема, у Лисянці з ініціативи громадського об’єднання «Лисянський Майдан», загону самооборони Лисянського району «Лисянська варта», районної організації «Витоки» Національної спілки краєзнавців України за узгодженням з райдержадміністрацією та районною радою того дня був проведений круглий стіл на тему: «Україна: історія і проблеми сучасності. До 200‑річчя від дня народження Тараса Шевченка, 70‑річчя визволення України від гітлерівських загарбників та до питання обговорення змін до проекту Закону України про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади».

Детальніше...
 

КРУГЛИЙ СТІЛ ДО РІЧНИЦІ ПОЧАТКУ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ

18 червня 2014 року первинним осередком Національної спілки краєзнавців України Черкаського державного технологічного університету за підтримки ректорату та кафедри історії України спільно з Черкаською  обласною організацією ветеранів проведено круглий стіл на  тему «Велика Вітчизняна війна 1941 – 1945 рр.:  реальність і міфи». Захід присвячувався  73-й річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр. Круглий стіл проходив за участю науковців, краєзнавців, ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр., студентів, аспірантів.

Детальніше...
 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «ПАМ’ЯТЬ НЕ ЗГАСНЕ»

 

22 травня в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася презентація книги Почесного краєзнавця України І.С. Городинця (1927 – 2014) «Память не згасне». Її організатори – обласна організація Національної спілки краєзнавців України та наукова бібліотека університету.

Детальніше...
 

КРУГЛИЙ СТІЛ З ПРОБЛЕМ МУЗЕЙНИЦТВА

15 травня в редакції газети «Нова доба» відбувся круглий стіл, присвячений Міжнародному дню музеїв. В ньому взяли участь голова облорганізації НСКУ, професор В.М. Мельниченко, директор обласного художнього музею, доцент О.Д. Гладун, заступник директора обласного краєзнавчого музею Т.І. Кайдалова, заступник генерального директора НІКЗ «Чигирин» С.Ф. Павлова, директор музею «Кобзаря» О.М. Шарапа, заслужений працівник культури України В.Ф. Мицик, начальник відділу розвитку туризму та іміджевої діяльності облдержадміністрації А.І. Скрипченко. Вела засідання головний редактор газети «Нова доба» Т.Б. Очеретяна.

Детальніше...
 

 Понад усе він любив рідний край

MEL 033У травневі дні на 87-му році життя обірвалася земна дорога добре знаного на Черкащині та за її межами дослідника рідного краю, Почесного краєзнавця України Івана Сергійовича Городинця. Із життя пішла щира і чуйна людина, яскрава та непересічна особистість. Життєвий шлях І.С. Городинця – зразок людської гідності, добропорядності, вірного служіння обраній справі.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня31323334353637383940НаступнаКінець»

Сторінка 33 з 48