Краєзнавчі новини

КРУГЛИЙ СТІЛ «ПАМЯТЬ ЄДНАЄ» В ЧДТУ

19 листопада 2014 року в Черкаському державному технологічному університеті відбувся круглий стіл «Память єднає», присвячений Дню Гідності та Свободи і Дню памяті жертв Голодомору та політичних репресій. Захід проходив за участі науковців, аспірантів, студентів ЧДТУ, краєзнавців регіону.

Детальніше...
 

КРАЄЗНАВЧА ШЕВЧЕНКІАНА УКРАЇНИ

 

24 –25 жовтня 2014 року в Шевченківському національному заповіднику у Каневі відбулася ХІІІ Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Краєзнавча Шевченкіана України», присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.

Цією конференцією Національна спілка краєзнавців України та її регіональні організації продовжили заходи ювілейного Шевченківського року. На конференції у доповідях та повідомленнях охарактеризовано процес зародження та розвиток шевченківських традицій в різних куточках України, розкрили різні аспекти життя і творчості Т.Г. Шевченка.

Детальніше...
 

КРАЄЗНАВЧА ВІДЗНАКА ЗНАЙШЛА СВОЇХ ЛАУРЕАТІВ

Після тривалої затримки нарешті вручена обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича 2013 року в номінації авторських колективів. Засновники премії обласна державна адміністрація та обласна рада. Високої нагороди удостоєні члени НСКУ з Шевченківського національного заповідника у Каневі – завідувач відділу «Історія Шевченкової могили» ТАНАНА Раїса Василівна та завідувач науково-дослідного відділу охорони пам’яток історії, культури та природи ДЗИМА Віта Василівна.

Детальніше...
 

ВАСИЛЬ МЕЛЬНИЧЕНКО – ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ ІМЕНІ

ДМИТРА ЯВОРНИЦЬКОГО 2014 РОКУ

03 11 2014 01Лауреатом всеукраїнської премії імені Дмитра Яворницького 2014 року став голова правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мельниченко.Цієї престижної нагороди він удостоєний за книгу «Шевченкіана Черкащини» та інші шевченкознавчі праці, вагомі особисті досягнення у збереженні та пропаганді духовної спадщини українського народу, внесок у розвиток історико-краєзначих досліджень і популяризацію історії рідного краю. Вручення нагороди відбулося під час роботи ХІІІ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Краєзнавча Шевченкіана України», що відбулася у Шевченківському національному заповіднику у Каневі 24 жовтня 2014 року.

Детальніше...
 

ТИЖДЕНЬ КРАЄЗНАВСТВА У ЧЕРКАСАХ

22 вересня у обласній бібліотеці для юнацтва імені Симоненка стартував щорічний вересневий Тиждень краєзнавства під назвою «Я починаюсь з отчої землі». Цього року він приурочений славній даті – 60-річчю утворення Черкаської області.

Відкрився Тиждень краєзнавства заходом «Краєзнавці: пошуки, надбання, розвиток…», присвяченим 25-й річниці створення Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня31323334353637383940НаступнаКінець»

Сторінка 32 з 48