Побували на Закарпатті

Нещодавно учасники гуртка «Історики-краєзнавці» Центру туризму, краєзнавства міста Черкаси, екскурсій та спорту учнівської молоді – учні 8-Л класу міської школи № 32 та їх вчитель, член Національної спілки краєзнавців України Микола Миколайович Щербина вдруге побували в найзахіднішій області України та галицькій столиці – місті Лева.Zakar3

Делегація з 7 осіб була запрошена до Центрального табору туристичного активу учнів України в селі Осій Іршавського району Закарпатської області, де з 7 – 13 лютого проводився оздоровчий збір переможців ІІІ Всеукраїнського етапу історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України». Переможною стала робота пошукової групи гуртка «Між Мошногір’ям і Дніпром. Історія села Лозівок Черкаського району».

На зборах були також присутні юні туристи і краєзнавці з Києва, Миколаєва, Закарпаття та Івано-Франківщини. Для дітей була підготовлена цікава пізнавальна, оздоровча і розважальна програма: походи в гори, екскурсії, знайомство з місцевими традиціями, дискотеки тощо.Zakar1

Учасники зборів побували у регіональному ландшафтному парку «Зачарована долина», місті Берегово, відвідали кінно-спортивний клуб «Мустанг», Іршавський історико-краєзнавчий музей, здійснили візити на страусину ферму і оленячу звіроферму, придбали сувеніри в центрі народних промислів Берегівщини села Іза, здійснили поїздку до Ужгорода. Перебуваючи в цьому місті черкаська делегація відвідала офіс видавництва «Карпати», де її люб’язно прийняв головний редактор, заслужений працівник культури України, Борис Григорович Кушнір. До речі, він наш земляк, уродженець Черкащини, який вже 40 років живе на Закарпатті. Пан Кушнір презентував свій путівник по Закарпаттю та дитячі книги видавництва «Карпати», які після поїздки були  передані до шкільної бібліотеки.

Zakar2В учасників мандрівки залишилися незабутні враження про гірське село Осій, про нові зустрічі і знайомства, про термальний басейн під відкритим небом у Берегово, про своєрідну архітектуру і неповторну красу Закарпаття. Побувавши в цьому чудовому куточку України, юні черкащани розширили свої знання про свою державу, 20-річчя незалежності якої відзначатиметься цього року.

Микола Щербина,

керівник гуртка «Історики-краєзнавці»,

член НСКУ