Учнівська краєзнавча конференція в Смілі

27 січня в Смілі відбулася Перша міська учнівська краєзнавча конференція, в якій взяли участь юні дослідники історії рідного шкіл міста. Вона була присвячена пам’ятній даті у житті смілян – визволенню міста від гітлерівських загарбників, яке відбулося 29 січня 1944 року.
__
У виступах учнів – учасників конференції, знайшли висвітлення такі сторінки історії Сміли часів Великої Вітчизняної війни: ,,Сміла на початку війни” (О. Зубко, природно-математичний ліцей; А. Гречана, школа № 16; К. Демченко, А. Савченко, школа-гімназія імені Сенатора), ,,Підпільні організації міста” (В. Зайцева, школа № 1), ,,Герої – сміляни” (А. Білоіванова, школа № 12), ,,Наслідки окупації для Сміли” (М. Гупало, Л. Тимошенко, О. Бобир, школа № 15), ,,Соціальне та культурне життя в місті у воєнний період” (А. Рог, А. Пономаренко, НВК № 3 – колегіум). Про партизанський і підпільний рух на Смілянщині школярам розповів голова міської організації Національної спілки краєзнавців В.І. Никифоров.
_ Відрадно, що готуючись до конференції, юні дослідники опрацьовували не тільки наукову літератури, а й матеріали архівів та періодичної преси. Дуже важливо, що у своїх виступах учасники конференції використали зроблені ними записи спогадів очевидців, які є не тільки безцінним джерелом історичної інформації, а й душею окремої людини, зі своїм розумінням і своєю оцінкою оточуючої її дійсності. Саме така, не підігнана під ідеологічні штампи, інформація із уст очевидців і учасників подій допомагає відтворювати правдиву і багатовимірну картину такого драматичного і масштабного дійства як війна.
Участь у благородній справі вивчення історії рідного краю учнів зміцнюватиме зв’язок поколінь і наступність історичної пам’яті нашого народу, сприятиме вихованню у молоді почуття глибокої поваги до подвигу солдатів Великої Вітчизняної, до героїв минулої війни – зазначив голова обласної організації Національної спілки краєзнавців, кандидат історичних наук В.М. Мельниченко, який взяв участь у роботі конференції.