Краєзнавці взяли участь у презентації нової збірки

Василя Симоненка «Молитва»

photo 2024-03-21 22-05-09-2

19 березня 2024 року в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація нової збірки творів Василя Симоненка «Молитва», участь у якій взяли доктор історичних наук, професор, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентин Лазуренко і кандидат історичних наук, доцент, голова Золотоніської районної організації НСКУ Григорій Голиш.

photo 2024-03-21 22-05-09-1

photo 2024-03-21 22-05-09-3

Наразі знову гостро постало питання національної ідентичності. Дедалі більше людей цікавляться українськими класиками, їх активно перевидають, адже саме ці люди зіграли важливу роль у збереженні української ідентичності. Серед таких людей і Василь Симоненко, якому присвятили нинішню подію.

– Літературне краєзнавство сьогодні представлене на високому рівні. Молодь повинна усвідомлювати і трагізм, і героїзм, і високий ступінь патріотизму Василя Симоненка. Люди повинні читати його твори, знайомитися з глибиною національно-культурної ідентичності. Симоненко є одним із символів нашої боротьби. Нині, в період жорстокої боротьби з ворогом, треба знати його слово, розуміти значення і символізм, щоб у слові Симоненковім ми були, як у броні. А він сьогодні з нами, він на блокпосту - на блокпосту нашої пам'яті, – наголосив у своїй промові Валентин Лазуренко, подякувавши організаторам за захід.

photo 2024-03-21 22-05-09-4

Книга побачила світ наприкінці минулого року у видавництві Олександра Третякова за підтримки благодійного фонду «МХП – Громаді».

«Молитва» – особлива збірка, у якій викладені найкращі твори митця та не публіковані раніше рукописи, надані родиною поета. За словами очільниці музею, члена НСКУ Ірини Собко, в основу книги покладений останній рукопис Симоненка 1962-63 років, який на постійне зберігання до фондової колекції краєзнавчого музею передала мама Василя Андрійовича – Ганна Федорівна Щербань.

photo 2024-03-21 22-05-09-5

Під час презентації видавець збірки Олександр Третяков розповів про шлях, який пройшла «Молитва» – від зародження ідеї до її втілення, про символізми, притаманні Василю Симоненку та його творчості, зокрема й той, що презентація відбувалася у день народження Ліни Костенко – «чи не єдиної шістдесятниці, яка залишилася ще в бойовому творчому запалі, однієї з тих, хто особисто спілкувався з Василем Симоненком». Олександр Третяков звернув увагу авдиторії на самобутню обкладинку книги – на ній закарбований малюнок Алли Горської, що зберігається у родині Симоненка, та про існування якого не знали навіть рідні художниці. Особливістю збірки ще й є те, що рукописи подані у реальному масштабі.

Своєю чергою упорядник видання, автор вступного слова – доктор філологічних наук, літературознавець Василь Пахаренко зазначив, що найголовніша пам'ять про митця – це видання його книг, доки видаватимуться книги – письменник живий.

Цікаві факти із життя Василя Симоненка розповів учасникам заходу голова Золотоніської районної організації НСКУ Григорій Голиш.

За матеріалом пресслужби

Черкаського державного технологічного університету