Книгу “Боровиця” краєзнавець

Олександр Солодар присвятив Захисникам України

11 травня 2023 р. в Черкаській обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка відбулась презентація нової книги краєзнавця Олександра Солодаря “Боровиця”. Книгу автор присвятив Захисникам України!

photo 2023-05-13 23-32-17-1

У бібліотеці зібралися друзі та шанувальники Олександра Івановича. Привітати з черговим творчим здобутком краєзнавця прийшли привітати голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентин Лазуренко, голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України Володимир Поліщук, краєзнавець Олександр Самков, видавець Юлія Чабаненко, багато мешканців не лише Черкас, а й сіл Боровиця, Тіньки та інших населених пунктів Чигиринської міської територіальної громади.

photo 2023-05-13 23-32-17-2

Учасникам зустрічі також було презентовано герб Боровиці, нещодавно розроблений головою Черкаського обласного геральдичного товариства Олегом Толкушиним.

Виступаючи на презентації книги голова Обласної спілки краєзнавців, професор Валентин Лазуренко зокрема зазначив: Історична Боровиця, що на Чигиринщині, має на сьогодні свою писану з найдавніших часів і до сьогодення історію. За це щира подяка історику та відомому знавцю регіональної історії, етнографу та письменнику Олександру Солодарю, який провів велику дослідницько-пошукову роботу та презентує сьогодні свою книгу “Боровиця”. Сподіваємось, скоро ми побачимо з-під авторського пера Олександра Солодаря Енциклопедію історії Чигиринщини, адже сьогодні ним презентується вже 11-та історико-краєзнавча книга, присвячена населеним пунктам Чигиринщини”.

photo 2023-05-13 23-32-17-3

У книзі також уміщені біографії людей, життя яких було пов’язане з цим селом, а також окремі матеріали етнографічних розвідок, які розповідають про місцеві давні традиції та обрядовість.

photo 2023-05-13 23-32-17-4

Цікавою та захоплюючою була розповідь автора про історію написання книги, людей та події, описані в ній. Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері, усі, хто ставили питання, отримали в подарунок від Олександра Івановича листівки із матеріалами приватної колекції історика.