Краєзнавці відвідали творчу зустріч із сучасним українським письменником Олександром Козинцем

photo 2023-05-07 21-37-59-1

5 травня 2023 р. Черкащину відвідав відомий сучасний український письменник, науковець і педагог Олександр Козинець.

 

На зустріч із талановитим майстром слова, яка проходила в конференцзалі Черкаського державного технологічного університету, прийшли і члени Національної спілки краєзнавців України.

Модерував зустріч – голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор, заслужений працівник освіти України Валентин Лазуренко.

photo 2023-05-07 21-37-59-2

Упродовж події поет, прозаїк, музикант, організатор низки літературних та соціальних проєктів Олександр Козинець представив авдиторії свої творчі роботи, ініціативи, проєкти.

Через самобутню творчість митця авдиторія познайомилася з глибиною духовності Олександра, його творчими доробками, прагненнями та мріями.

photo 2023-05-07 21-37-59-3

На початку 2023 року у київському видавництві «Ліра-К» побачила світ одинадцята книга автора – поетична збірка «Ластовиння», з якої і розпочав мистецьке спілкування Олександр Козинець. Автор пояснив символізм назви та обкладинки книги – «тіло всієї країни має ластовиння війни: на стінах будинків, на полях, на мріях»… Збірка «Ластовиння» складається з двох частин і побудована так, щоб від непростих емоцій на початку (вірші війни) читач поступово прийшов до світла, радості, добра та любові (вірші миру).

– Я вірю і я переконаний, що перемога України буде цьогоріч, і ми будемо разом її святкувати у 2023 році, – наголосив Олександр Козинець.

З приводу перших відвідин Черкащини молодого, але вже маститого письменника Олександра Козинця голова обласної організації краєзнавців Валентин Лазуренко висловився на своїй сторінці у фейсбуці: Сьогодні я надзвичайно щасливий. Щасливий від того, що відбув і побачив те, як люди сьогодні потребують української книги, сучасної української поезії і прози, потребують живого спілкування із сучасними майстрами пера, які своїм словом формують нашу українську ідентичність.

Був свідком того, як люди після зустрічі з сучасним українським поетом стояли в черзі аби придбати книги автора та взяти у його автограф та зробити селфі. Це здорово! Сьогодні нація проукраїнсько культурно оживає і тягнеться до книги.

В Черкаському державному технологічному університеті сьогодні перебував сучасний український письменник, науковець і педагог ОЛЕКСАНДР КОЗИНЕЦЬ, на зустріч з яким прийшли шанувальники нашого українського слова. Багато було його шанувальників, які вже мають у своїх бібліотеках майже всі його книги, а їх на сьогодні у Олександра 11-ть. До речі, сьогодні письменник презентував свою останню видану книгу “Ластовиння”. Це вірші війни та вірші миру написані в ці буремні для нашої держави дні. 

Олександр земляк видатного українця Василя Симоненка. Приємним є те, що сучасний поет, свої перші серйозні поезії 15 років тому надрукував у першому номері часопису “Холодний Яр”, який видає наша черкаська письменницька організація, а сьогодні вперше перебував на Черкащині вже як зрілий, духовно багатий і титулований письменник.

Олександр Володимирович – переможець Літературного конкурсу імені Григора Тютюнника (2018, 2020), дипломант Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2018, 2020), переможець премії «Молода КороНація» (2019), володар спецвідзнаки конкурсу «Коронація слова» «Terra інклюзія» (2019), переможець літературної премії імені Володимира Малика (2020), переможець літературного конкурсу "Золота лоза" (2020).

Мав за честь сьогодні модерувати творчу зустріч з Олександром в ЧДТУ та бути на зустрічі з його шанувальниками в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка. Відвідали будинок в якому жив Василь Симоненко, побували на місці його останнього спочину.

Ну і саме головне, я рік назад відкрив для себе глибину творчості Олександра Козинця. Маю всі його книги. Деякі перечитував по кілька разів. Як, наприклад, його роман “Картка Марії”. На сьогодні він один із моїх улюблених сучасних українських письменників.

photo 2023-05-07 21-38-00-4

photo 2023-05-07 21-38-00-5

photo 2023-05-07 21-38-00-6