Історико-краєзнавча конференція в Суботові

Історико-краєзнавча конференція в Суботові

На батьківщині Богдана Хмельницького – в селі Суботові, 21 грудня відбулася ІV учнівська історико-краєзнавча конференція ,,Чигиринщина в історії України”, присвячена історії шкільної освіти краю. Особливістю цієї конференції стало те, що в ній разом з учнями місцевої школи та інших навчальних закладів Чигиринського району взяли участь науковці з Черкас та національного історико-культурного заповідника ,,Чигирин”, ветерани педагогічної праці. Радо зустріли в школі своїх випускників минулих років: І.І. Гретченка – депутата обласної ради, О.Д. Жалдак – голову обкому профспілки працівників освіти та науки, кандидата історичних наук В.М. Лазуренка.
На пленарному та секційних засіданнях йшлося про історію шкіл Чигиринщини, висвітлювалося життя і діяльність відомих педагогів Суботівської та інших шкіл району. Відрадно, що юні дослідники, готуючи свої виступи, використовували не тільки матеріали архіві та наукової літератури, а й спогади своїх земляків старшого віку.
Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців В.М. Мельниченко зазначив, що такі конференції мають не тільки пізнавальне, а й велике виховне значення, оскільки досліджуючи минуле рідного краю і спілкуючись з безпосередніми її учасниками, діти відчувають свою причетність до історії і відповідальність за долю своєї малої батьківщини і держави.
Наступного року Суботівська школа відзначатиме своє 100-річчя. До цієї дати учасники конференції вирішили відкрити в школі музей свого села. Ця ініціатива гідна наслідування.