V (ПОЗАЧЕРГОВИЙ ЗЇЗД НСКУ

23 січня 2012 року в історичному приміщенні столичного Будинку вчителя відбувся V (позачерговий) з’їзд Національної спілки краєзнавців України. До Києва прибули 134 делегати з усієї України.  

В доповіді зазначалося, що на сьогодні членські квитки НСКУ отримали вже понад 900 краєзнавців у всіх областях України, процес перереєстрації членства, легалізації діяльності місцевих осередків та обласних організацій, розпочатий після минулої конференції, триває. Тож з’їзд відбувся швидко, без гучних заяв і пафосних промов, у діловій атмосфері. Внесено продиктовані часом зміни до статуту Спілки та обрано новий склад правління і ревізійної комісії.02.03.2012_-1

Головою Національної спілки краєзнавців України обрано заступника директора Інституту історії України НАН України, член-кореспондент НАН України, доктора історичних наук Олександра Петровича Реєнта.
Як зазначено в постанові з’їзду, головними завданнями краєзнавців у найближчі роки стане створення Інституту краєзнавства при НСКУ і затвердження Державної програми розвитку цієї галузі історичної науки до 2025 року. Дослідники рідного краю також сподіваються, що державні інституції внесуть до ,,Національного класифікатора професій” професію ,,Краєзнавець”, встановлять День краєзнавця та запровадять звання ,,Заслужений краєзнавець України”.02.03.2012_-2

В роботі з’зду взяла участь делегація Черкаської області у складі Т. Клименко, В. Лазуренко, В. Мельниченко (Черкаси), І. Кривошея (Умань), С. Остапова (Сміла), О. Шамрай (Кам’янка), В. Щербатюк (Лисянка) та запрошені А. Морозов і С. Корновенко. В обговоренні доповіді взяв участь В. Мельниченко. 

 Членом президії правління НСКУ обрано В. Мельниченка, членом ревізійної комісії – В. Лазуренка.