Юні краєзнавці Черкащини на Закарпатті

У 2006 році було започатковано Всеукраїнську історико-географічну експедицію ,,Історія міст і сіл України”. Її мета – активізувати пошуково-краєзнавчу роботу, сприяти вивченню історії населених пунктів рідного краю: міст, селищ і сіл.
В Україні понад 30 тисяч міст і сіл. На території Черкащини – 857 населених пунктів. Історія багатьох із них ще мало досліджена, або вимагає нового прочитання. Це дає можливість юним учасникам конкурсу проявити себе на ниві краєзнавчих досліджень.

01-16-2012_-1Особливо вдало беруть участь в експедиції гуртківці позашкільних навчальних закладів краю. Так, вже декілька років поспіль переможцями Всеукраїнського туру стають команди з Черкас та Черкаського району. Нагородою для них є запрошення на оздоровчий збір до Центрального табору туристичного активу учнів України, що знаходиться у мальовничому гірському селі Осій Іршавського району Закарпатської області. Цього року він проходив з 3 по 9 січня, а його учасниками від Черкащини стали члени гуртка ,,Історики-краєзнавці” Центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді міста Черкас (керівник Щербина М.М.) та члени туристського клубу ,,Альта” Черкаської районної станції юних техніків (керівник Журило А.М.)01-16-2012_-2Учасниками збору були також делегації з Чернігова, Прилук, Ніжина та Чугуєва. Для них була запропонована цікава і змістовна програма: пішохідні прогулянки в гори, автобусні екскурсії, вечори відпочинку тощо. Діти відвідали Ужгород, Мукачево, Берегово, місцеві пам’ятки історії і культури. На зворотній дорозі обидві черкаські команди побували ще й у Львові.01-16-2012_-3Збагачені знаннями і враженнями про Закарпаття – унікальний куточок України, юні краєзнавці Черкащини ще з більшим натхненням вестимуть краєзнавчі дослідження свого рідного краю.

Микола ЩЕРБИНА,
член Національної спілки
краєзнавців України