ДО 120-РІЧЧЯ ВОЛОДИМИРА СИМИРЕНКА

22 грудня в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулися науково-краєзнавчі читання, присвячені 120-річчю від дня народження Володимира Левковича Симиренка (1891 – 1938), відомого українського вченого-помолога і селекціонера плодових культур, сина і послідовника Левка Платоновича Симиренка. Організаторами заходу виступила обласна організація Національної спілки краєзнавців України, наукова бібліотека та ННІ історії і філософії ЧНУ, обласний краєзнавчий музей.     

Відкриваючи читання голова облорганізації НСКУ, кандидат історичних наук В.М. Мельниченко зазначив, що черкащани гордяться своїм славним земляком і шанують його пам’ять. Володимир Симиренко – не тільки видатний селекціонер, а й організатор науки, розробник методології сучасного садівництва, людина трагічної долі.

_IGP4220

Перед студентами – майбутніми істориками та біологами, а також краєзнавцями Черкас, які були присутні на читаннях, виступила Н.М. Круподеря – завідувачка музею ,,Родина Симиренків” у Млієві Городищенського району. Вона розповіла присутнім про життєвий і науковий шлях Володимира – одного з представників славної родини Симиренків, який народився в селі Мліїв. На його пропозицію, на базі створеного батьком помологічного розплідника було засновано Мліївську садово-городню дослідну станцію та державний плодовий розсадник України. Директором цих установ був В.Симиренко (1921—1930). Незаслужено був осуджений і розстріляний у 1938 році.

_IGP4228

Про відображення життя і діяльності Володимира Симиренка в експозиції Черкаського обласного краєзнавчого музею розповіла завідувачка відділу природи музею В.П. Волик. Зазначила, що у своїх наукових поглядах він розходився з офіційним в той час вченням і практикою радянського генетика Івана Мічуріна.

_IGP4239

Уривки зі своєї поеми про родину Симиренків ,,Платонів хутір – геніїв колиска” прочитав науковий працівник обласного краєзнавчого музею М.І. Борщ.  

З інтересом учасники читань переглянули документально-публіцистичний фільм про Симиренків.