Краєзнавча премія імені Михайла Максимовича
Премія імені Михайла Максимовича – нагорода подвижникам краєзнавчого руху

Взірцем відданості справі служіння українському народу і науці для краєзнавців Черкащини є життя і діяльність відомого уродженця краю Михайла Олександровича Максимовича. І цілком закономірно, що кожного року до дня народження вченого кращі з дослідників Черкащини відзначаються обласною краєзнавчою премією імені Михайла Максимовича.
Відзначаючи широкий діапазон і енциклопедичність наукових інтересів М.О. Максимовича, не можна обійти його ролі і особистого внеску у започаткування системних історико-краєзнавчих досліджень, які, по суті стали основою і відправною точкою українського краєзнавства. Зокрема,  відразу після переїзду до Києва, він одним з перших істориків того часу розпочав краєзнавчі дослідження такого фундаментального напрямку регіональної історії як минуле історії міст і сіл України.
Детальніше...
 
Положення про обласну краєзнавчу премію імені Михайла Максимовича

 

1.    Обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича (далі – премія) заснована обласною радою та обласною адміністрацією з метою підтримки краєзнавства як важливого засобу громадянсько-патріотичного виховання та заохочення дослідників історії Черкащини до нових і важливих здобутків у галузі краєзнавства.
2.    Премія присуджується один раз на рік до дня народження Михайла Максимовича – 15 вересня.

 

Детальніше...
 

Лауреати

1994 рік

ПОНОМАРЕНКО Михайло ФедоровичПОНОМАРЕНКО Михайло Федорович

(1920 – 2010)

 

Народився 28 жовтня 1920 р. в селі Підставки Золотоніського району Черкаської області в селянській родині. Закінчив Черкаський педагогічний інститут (1946), Київський педагогічний інститут іноземних мов (1954). Учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденами і медалями. Працював учителем іноземної мови в Золотоніській школі № 4, мав широке коло наукових інтересів – вів активну краєзначої пошукову роботу, займався археологічними і топонімічними дослідженнями, захоплювався поезією. У 1960 р. створив і 18 років на громадських засадах очолював Золотоніський краєзнавчий музей. Автор наукової популярних краєзнавчих видань ,,Золотоноша”, ,,Золотоніщина”, ,,Золотоніський краєзнавчий музей”, ,,Шевченко і Черкащина”, ,,Краєзнавці Черкащини: біобліографічний словник”, співавтор книги ,,Подорож Затокраєм”. З-під його пера вийшло близько 5 тисяч статей у наукових виданнях, центральній та місцевій пресі. Член авторського колективу академічного видання ,,Історія міст і сіл УРСР. Черкаська область”. Удостоєний звання ,,Заслужений учитель УРСР”. Лауреат премії імені В. Антоновича. Зробив вагомий внесок у відродження краєзнавства на Черкащині. Обирався делегатом І – ІІ з’їздів Всеукраїнської спілки краєзнавців, заступником голови обласної організації Спілки.

 

 

Детальніше...