Черкаської обласної організації

Національної спілки краєзнавців України

 

Шановні черкащани, гості краю!

   Із сайту «Краєзнавча Черкащина» обласної організації Національної спілки краєзнавців України відкрито доступ до електронної бібліотеки книг та статей членів НСКУ краєзнавчого спрямування, номерів журналу «Краєзнавство Черкащини», збірників науково-краєзнавчих конференцій «Черкащина в контексті історії України», інших матеріалів. Їхня тематика – історія, культура, природні багатства та економіка, видатні постаті Черкащини – самобутнього і неповторного краю України.

   Електронна бібліотека започаткована за пропозиціями широкої громадськості, передусім освітян, працівників культури, журналістів, студентів, учнів, не байдужих до історії рідного краю черкащан. Потреба в такій сучасній формі книгокористування давно назріла, оскільки краєзнавча література видається з великими труднощами і зовсім малими тиражами, відразу стаючи раритетом.

   Створення електронної книгозбірні – внесок обласної організації НСКУ у справу вивчення і поширення знань про Черкащину, виховання у її жителів поваги до власної історії і сучасності, до гідної наслідування трудової і ратної звитяги наших земляків. Адже сьогодні краєзнавча література, як і знання про край взагалі, становить основу формування у молоді високих громадянсько-патріотичних  якостей, любові до рідної землі і держави, готовності захищати на ній мир і спокій.

   Наша бібліотека містить електронні аналоги друкованих видань про Черкащину у форматі PDF. Поки що їх небагато, але бібліотека постійно поповнюватиметься, розширюючи хронологічні і тематичні межі інформації. Пропоновані користувачам праці черкаських краєзнавців та краєзнавчі матеріали подаються в алфавітному порядку.

   Сподіваємося, що з часом електронна бібліотека нашої Спілки стане важливим пізнавально-виховним осередком інформаційного простору. Бібліотека відкрита для читачів, надає вільний доступ до інформації і знань про рідний край. Ласкаво просимо!

Черкаська обласна організація Національної спілки 

краєзнавців України